Yabancı Diller Yüksekokulu

Üniversitemizde Prep-Fest Etkinliği Gerçekleşti

10.06.2022

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından düzenlenen Prep-Fest etkinliği yoğun bir katılımla gerçekleşti. Etkinliğe Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Bülbül de katıldı.

Orhanlı Yerleşkemizde yapılan ve birbirinden güzel etkinliklerin yer aldığı programın açılış konuşmalarını Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Bülbül ve Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ferdane Denkci Akkaş gerçekleştirdi.

215 İngilizce hazırlık ve 12 İspanyolca hazırlık öğrencisinin katıldığı etkinliğin sabah bölümünde, Yabancı Diller Yüksekokulu Öğretim Görevlilerinin ve İMÜ Proje Kulübünün düzenlediği 10 farklı oyun oynanırken, öğle saatlerinde ise Tuzla Belediyesi ve Rektörlüğümüz tarafından katılımcılara ikramlar yapıldı.

Etkinliğin öğleden sonraki bölümü; müzik dinletisi, Erasmus Koordinatörü Öğr. Gör. Onur Ertunç Sari’nin Erasmus sunumu ve Prep Drama Kulübünün tiyatro gösterisi ile devam etti. Etkinliğin sonlarına doğru Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesindeki başarılı öğrencilere ödülleri verildi. Aynı zamanda Voleybol Turnuvasında birinci olan takıma madalyaları takdim edildi ve yine Yabancı Diller Yüksekokulu Okuma Odasından en çok ödünç kitap alıp okuyan öğrenciler ödüllendirildi.

Program, sponsorluk sağlayan Oxford University Press ile organizasyonda görev alan Öğretim Görevlilerine ve öğrencilere plaket takdimi yapılmasının ardından, çekilişle çeşitli hediyeler verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi yapılmasıyla sona erdi.