Yabancı Diller Yüksekokulu

"Assessing Writing" Konulu Atölye Çalışması

06.12.2019

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde 6 Aralık 2019 tarihinde Elna Coetzer tarafından 'Assessing Writing (Yazma Bölümünün Değerlendirilmesi)' konulu atölye çalışması düzenlenecektir. Detaylı bilgi daha sonra Yabancı Diller Yüksekokulu web sayfasından duyurulacaktır.

Elna Coetzer kimdir?

Elna Coetzer, Oxford University Press ve diğer çeşitli eğitim organizasyonlarında serbest öğretmen eğiticiliği ve eğitim danışmanlığı yapıyor. Güney Afrikalı olan Coetzer, 18 yıldır İstanbul'da yaşıyor.

Öğretmen olarak çalıştıktan sonra tanınmış bir dil okulunda direktörlük yaparak her seviyede eğitim verdi, kurum içi öğretmen gelişimi ve ESP kursları geliştirme çalışmalarıyla ilgilendi. Ayrıca Cambridge University Press'te eğitim danışmanı ve öğretmen eğitmeni olarak çalıştı. Genç Öğrenicilerin Eğitimi (IB sistemi, Cambridge International nitelikleri, vb. çeşitli bağlamlarda), ESP ve İş İngilizcesi ve çeşitli uluslararası sınavları hazırlamak gibi çeşitli konularda deneyimlidir. Sertifikalı bir CELTA, DELTA, ICELT ve CELT-P / S eğitmeni, Oxford Öğretmen Akademisi eğitmeni olarak çalışmakta; aynı zamanda çevrimiçi moderatörlük yapmakta ve uluslararası alanda kullanılan öğretmen eğitimi materyallerini yazmaktadır. Ayrıca çeşitli ELT yayınları için bazı düzenlemeler yapmış ve IH Online Journal'da bazı makaleler yayınlamıştır.

İlgi alanları çok çeşitli olup Genç Öğrenicilerle çalışmak ve motivasyon ve gelişim zihniyetini geliştirmekten, duyuşsal filtreyi düşürmek için hikayelerden yararlanmaya ve öğrenmeyi daha eğlenceli hale getirmek için yaratıcı aktiviteler eklemeye kadar uzanmaktadır. Türkiye'de ve uluslararası alanda öğretmenleri çeşitli bağlamlarda eğitmektedir.

Coetzer, yetkin bir NLP Usta Uygulayıcısı ve yaşam koçudur ve psikolojiyle ilgilenmektedir.