Yabancı Diller Yüksekokulu

İngilizce ve İspanyolca 4. Quiz Hakkında Bilgilendirme

20.05.2023

İngilizce 4. Quiz

İngilizce Hazırlık programında eğitimine devam eden öğrenciler için 4. Quiz, 26 Mayıs 2023 (Cuma) tarihinde tüm gruplar için 3. ders saati (10.20-11.05) Zoom ve Google Classroom üzerinden yapılacaktır. Sınav dil bilgisi, (grammar) ve kelime (vocabulary) bölümlerinden oluşmaktadır. Sınav yoklaması için öğrencilerin kimliklerini hazır bulundurmaları ve istendiğinde kameradan göstermeleri gerekmektedir. Sınav süresince kamera açık tutulacak ve Quiz, gözetmen kontrolünde gerçekleştirilecektir. Sınava başlamadan önce ve gerektiğinde sınav esnasında gözetmenler öğrencilerle sözlü iletişim kuracaktır. Öğrencilerimizin bu sınav şartlarına uygun hazırlıkları (gerekirse harici kamera ve mikrofon) sınav gününe kadar tamamlamış olması beklenmektedir.

Aynı gün Quiz’in yapıldığı ders dışındaki ders saatleri de programdaki gibi yürütülecek olup yoklama alınacaktır.

İspanyolca 4. Quiz

İspanyolca Hazırlık programında eğitimine devam eden öğrenciler için 4. Quiz, 26 Mayıs 2023 (Cuma) tarihinde 3. ders saati (10.20-11.05) Zoom ve Google Classroom üzerinden yapılacaktır. Sınav dil bilgisi, (gramática) ve kelime (vocabulario) bölümlerinden oluşmaktadır. Sınav yoklaması için öğrencilerin kimliklerini hazır bulundurmaları ve istendiğinde kameradan göstermeleri gerekmektedir. Sınav süresince kamera açık tutulacak ve Quiz, gözetmen kontrolünde gerçekleştirilecektir. Sınava başlamadan önce ve gerektiğinde sınav esnasında gözetmenler öğrencilerle sözlü iletişim kuracaktır. Öğrencilerimizin bu sınav şartlarına uygun hazırlıkları (gerekirse harici kamera ve mikrofon) sınav gününe kadar tamamlamış olması beklenmektedir.

Aynı gün Quiz’in yapıldığı ders dışındaki ders saatleri de programdaki gibi yürütülecek olup yoklama alınacaktır.

Önemli Hatırlatmalar:

Sınav sırasında internet bağlantı sorunları ve/veya elektrik kesintisi durumlarına karşı gerekli önlemleri almanız beklenmektedir. Bunun için mümkün ise internet bağlantı hızı yüksek veya uygun yükseklikte bir masaüstü bilgisayar (PC) ve/veya şarjı dolu bir dizüstü bilgisayar ve/veya cep telefonu ile 3G, 4.5G bağlantısını hazır etmenizi tavsiye ederiz. Bu konuda tüm sorumluluk öğrenciye ait olacaktır.

Sınavda görüntünüzün kalıcı olarak kesilmesi mazur görülmeyecektir. Bu sebeple:

  • Quiz oturumu için bilgisayar erişimine sahip olunmaması

  • Bilgisayar erişimi olsa da sürüm, işletim sistemi, program eksikliği, kamera ayarları vb. sebeplerle başka bir sayfa/program açıldığında Zoom’daki görüntünün kesiliyor olması

  • Sınava tek bir telefon üzerinden bağlanılması

gibi durumlarda Google Classroom üzerinde sınav sorularını cevaplandırıyorken görüntü kesileceğinden, bu şekilde bağlanacak öğrencilerin ikinci bir cihaz (telefon veya tablet) hazır bulundurması zorunludurBir cihaz Zoom’ a bağlanmak için kullanılırken, diğerinden Google Classroom üzerinden sınav çözülebilir.

Bu hususlardaki tüm sorumluluk öğrenciye ait olacaktır.

Tüm güncel duyurular için Yabancı Diller Yüksekokulu web sayfası ile Google Classroom okul ve şube grupları düzenli olarak takip edilmelidir.