Yabancı Diller Yüksekokulu

IMU012 Yabancı Dil (İngilizce) II Dersini Alan Öğrencilerin Dikkatine!

17.05.2022

Tıp, Diş Hekimliği, Turizm ve Hukuk Fakültesi Öğrencilerimizin Dikkatine!

Değerli Öğrencilerimiz,

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Yabancı Dil (İngilizce) II Bütünleme Sınavı  Çevrim içi (Online) olarak yapılacaktır.

Bütünleme Sınavı Tıp, Diş Hekimliği ve Turizm Fakültesi için 25.05.2022 (Çarşamba) tarihinde saat 17.30-18.05 saatleri arasında, Hukuk Fakültesi için ise 03.06.2022 (Cuma) tarihinde 17.30-18.05 saatleri arasında Edmodo üzerinden yapılacaktır. Bütünleme sınavı için AYRI bir sınav sınıfı oluşturulmuştur. Bu sınıfın kodu OBS üzerinde yer alan emailleriniz üzerinden size gönderilecektir. Kodunuz sınavdan bir gün öncesine kadar hala ulaşmadı ise ders sorumlusu Öğretim Görevlisi ile iletişime geçebilirsiniz. Bütünleme sınavı bitiminden sonra sınıftan KESİNLİKLE çıkmayınız.

 • Sınavınıza 1-13. Haftalar arasındaki tüm konular dahildir.
 • Sınavınız 25 adet sorudan oluşmaktadır ve sınav süresi 35 dakikadır. Bu süre içinde sınavınızı tamamlamanız gerekmektedir.
 • Bütünleme sınavının yıl sonu notuna katkısı  %60 olarak hesaplanacaktır.
 • Edmodo Sınıfına kayıt olduğunuz kullanıcı adınız AD SOYAD şeklinde olmak zorundadır. İki isminiz varsa lütfen ikisini de yazınız. Aksi takdirde sınavlarınız değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Bütünleme sınavı uygulaması için masaüstü (PC), dizüstü bilgisayar ya da cep telefonlarınızı  (EDMODO uygulamasını indirerek) KULLANABİLİRSİNİZ.
 • Sınav sırasında internet bağlantı sorunları ve/veya elektrik kesintisi durumlarına karşı gerekli önlemleri almanız beklenmektedir. Bunun için mümkün ise internet bağlantı hızı yüksek veya uygun yükseklikte bir masaüstü bilgisayar (PC) ve/veya şarjı dolu bir dizüstü bilgisayar ve/veya cep telefonu ile 4.5G bağlantısını  hazır etmenizi tavsiye ederiz. Bu konuda tüm sorumluluk öğrenciye ait olacaktır.
 • Sınavda sorun yaşanmaması adına masaüstü ya da dizüstü bilgisayar kullanacak iseniz, bilgisayarınızın saatinin doğru olduğundan emin olunuz. Ayrıca Edmodo sayfasında soruları Türkçe görmeniz halinde sayfa üzerinde sağ tık yaparak “Translate to English” i seçiniz.
 • Sınav uygulaması için zamanında Edmodo’da hazır bulunmanız gerekmektedir. 
 • Sorularda geriye dönüp cevaplarınızda gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.
 • Bütünleme sınavının bitiminde “Submit (Gönder/Teslim et)” sekmesine tıklayarak sınavınızı sona erdirmeniz gerekmektedir. “Submit (Gönder/Teslim et)”  bölümünü tıklamadığınız takdirde sınavlarınızın değerlendirilmesi mümkün olmayacaktır.
 • Bütünleme sınavı için 1 (BİR) giriş hakkınız bulunmaktadır. Ancak sınav esnasında sistemden herhangi bir nedenle düşmeniz durumunda, “Submit (Gönder/Teslim et)” sekmesini tıklamadığınız takdirde, sınav süresi (35 dk) içerisinde sınavınıza yeniden giriş yapıp kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. “Submit (Gönder/Teslim et)” sekmesini tıkladığınızda veya süreniz dolduğu takdirde böyle bir hakkınız OLMAYACAKTIR.
 • Sınavı bitir sekmesini tıkladıktan sonra sınava dönüş veya sınavda herhangi bir değişiklik yapamazsınız.
 • Sınav sürecinde ve sonrasında “YABANCI DİL (İNGİLİZCE) II BÜTÜNLEME SINAVI” na dair yazılı ve/veya görsel hiç bir içerik kayıt alma, yazıcıdan çıktı alma, fotokopi ile çoğaltma, ekran görüntüsü alma vb. dahil hiçbir şekilde kopyalanamaz, değiştirilemez, dağıtılamaz ve basılı ve sosyal (dijital) medya dâhil hiç bir platformda KULLANILAMAZ. Kuralları ihlal ettiği tespit edilen öğrencilerin sınavları GEÇERSİZ sayılacaktır. Bu konuda tüm sorumluluk öğrenciye aittir.

Lütfen güncel bilgiler ve duyurular için Yabancı Diller Yüksekokulumuzun WEB sayfasını, Edmodo sınıflarınızı ve OBS’de yer alan mailinizi düzenli olarak kontrol ediniz.

Sorularınız ve sorunlarınız için aşağıdaki mail adresine e-posta gönderebilirsiniz:
yabancidiller.uzem@medeniyet.edu.tr

Ayrıca aşağıdaki adresten Yabancı Diller Yüksekokulu Uzaktan Eğitim Sorumlularından birini seçerek yardım talebi oluşturabilirsiniz. https://yardimmasasi.medeniyet.edu.tr

Salgın sebebiyle beklenmeyen gelişmeler doğrultusunda akademik takvimde ve sınav uygulamalarıyla ilgili değişiklik yapma hakkı saklıdır. Bu nedenle, öğrencilerimizin sınav haftası için yaptığı planlamalardan kurumumuz sorumlu değildir.