YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

21 Eylül 2020 Tarihli İngilizce/İspanyolca Hazırlık Programları Düzey Belirleme Sınavı (DBS) Bilgisi

14.09.2020

Değerli Öğrencilerimiz,

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının COVID-19 salgını sebebiyle aldığı kararlar doğrultusunda, 2020-2021 Akademik Yılı için Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık programı kapsamında düzenlenen Düzey Belirleme Sınavı (DBS) 21 Eylül 2020 tarihinde Saat: 10.30’da ÇEVRİMİÇİ (ONLINE) olarak yapılacaktır. 

Çevrimiçi sınav için İMUZEM (İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uzaktan Eğitim Müdürlüğü) Bulutakademi Öğrenme Yönetim Sistemi kullanılacaktır.

Sınava erişim sağlayacağınız İMUZEM Bulutakademi Öğrenme Yönetim Sistemine https://medeniyetbulut.almscloud.com adresinden ulaşmanız gerekmektedir.

Sisteme ilk defa giriş yapacağınız için kullanıcı adı ve şifre öğrenci numaranızdır. Sisteme erişim sağladığınızda Profilim sayfasından şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir. Ayrıca sizinle iletişim sağlayabilmemiz için Profilim sayfasında aktif (güncel) olarak kullandığınız e-posta adresini de ilgili alanda güncellemeniz gerekmektedir. Sisteme girişle ilgili bir sorun yaşadığınız takdirde probleminizi üniversitemiz Yardım Masasından destek birimini UZEM seçerek iletebilirsiniz. Yardım Masası bağlantısı:  https://yardimmasasi.medeniyet.edu.tr/

**İMÜYÖS öğrencileri ve beklemeli öğrenciler sisteme en geç 17 Eylül 2020 Perşembe günü giriş yapabileceklerdir.  

ÖNEMLİ NOT:

İngilizce ve İspanyolca Hazırlık Programları Düzey Belirleme Sınavlarından (DBS) 80 ve üzeri not alan öğrenciler İngilizce/İspanyolca Yeterlilik Sınavına (İYS) girmeye hak kazanacaktır.

Hazırlık eğitiminiz boyunca uygun seviyede bir dil eğitimi alabilmeniz için Düzey Belirleme Sınavını yaparken soruları dikkatli bir şekilde okuyup sadece bildiğiniz soruları cevaplamanız büyük önem taşımaktadır.

Düzey Belirleme Sınavı (DBS) ve Yeterlilik Sınavı (İYS) uygulama şekil ve esasları ile ilgili detaylı açıklamalar için Yabancı Diller Yüksekokulu web sayfasını ve Öğrenme Portalında (https://medeniyetbulut.almscloud.com) kendi sayfalarınızda yer alan “DUYURULAR” bölümünü lütfen düzenli olarak takip ediniz. Soru ve sorunlarınız için ydy@medeniyet.edu.tr adresine eposta gönderebilirsiniz.

Salgın sebebiyle beklenmeyen gelişmeler doğrultusunda akademik takvimde ve sınav uygulamalarıyla ilgili değişiklik yapma hakkı saklıdır. Bu nedenle, öğrencilerimizin sınav haftası için yaptığı planlamalardan kurumumuz sorumlu değildir.