Yabancı Diller Yüksekokulu

2022-2023 Akademik Yılı YDYO Bahar Dönemi Dersleri Hakkında!

24.02.2023

2022-2023 Akademik Yılı Bahar Dönemi 27 Şubat 2023 (Pazartesi) tarihinde başlayacak ve dersler Senato kararı ile çevrim içi (online) olarak Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir.

Zoom platformu katılım ve kullanım bilgisine Yüksekokul web sayfası “Uzaktan Eğitim” sekmesi altındaki Zoom başlığından ulaşılabilir. (https://yabancidiller.medeniyet.edu.tr/tr/uzaktan-egitim/zoom)

3 Şubat 2023 tarihinde duyurulan İngilizce ve İspanyolca Hazırlık 3. Periyot ders programlarında ve sınıf listelerinde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Öğrencilerimiz ders programlarında yer alan her ders için ilgili öğretim görevlileri tarafından paylaşılacak olan yeni linklere 2022-2023 Akademik Yılı 3. Periyot için açılmış olan Google Classroom sınıf gruplarının duvarından erişebilecektir.

Yüz yüze yapılan derslerde olduğu gibi, yeni paylaşılacak linkler ile dersler her biri 45 dakika olacak şekilde işlenecektir. Zoom platformu üzerinden yürütülecek dersler için de her ders saati için yoklama alınacak olup, öğrencilerimiz aşağıda belirtilen derse giriş saatlerinde online platforma giriş yapmış olması gerekmektedir.

Güncellenmiş olan İstanbul Medeniyet Üniversitesi 2022–2023 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Ders İşleme Usul ve Esaslarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.medeniyet.edu.tr/tr/duyurular/20222023-egitim-ogretim-yili-bahar-donemi-ders-isleme-usul-ve-esaslari-guncellendi

Öğrencilerimizin belirtilen usul ve esaslar doğrultusunda online olarak yürütülecek derslere göre gerekli hazırlıklarını 27 Şubat 2023 (Pazartesi) tarihinden önce tamamlaması gerekmektedir.

Tüm güncel duyurular için Yabancı Diller Yüksekokulu web sayfası ile Google Classroom okul ve sınıf grupları düzenli olarak takip edilmelidir.