Yabancı Diller Yüksekokulu

2022-2023 Akademik Yılı 3. Ara Sınav (Midterm III/Examen Parcial III) Hakkında Bilgilendirme

11.04.2023

2022-2023 Akademik Yılı İngilizce ve İspanyolca 3. Ara Sınav (Midterm 3 / Examen Parcial 3) 24-26 Nisan 2023 (Pazartesi,  Salı ve Çarşamba) tarihlerinde çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecektir. Sınav oturumları hakkında genel bilgi aşağıdaki gibidir:

İngilizce ve İspanyolca Hazırlık 1. 2. ve 3. Oturumlar: 24 Nisan 2023 (Pazartesi)

1. Oturum (Dinleme) Başlangıç: 10.00 (Google Classroom + Zoom)

2. Oturum (Okuma) Başlangıç: 11.00 (Google Classroom + Zoom)

3. Oturum (Yazma) Başlangıç: 13.00 (Zoom + Turnitin)

Önemli Not: İngilizce ve İspanyolca Hazırlık 3. Ara Sınav 1. 2. ve 3. oturumları 24 Nisan 2023 (Pazartesi) tarihinde Google Classroom, Zoom ve Turnitin platformları üzerinden çevrimiçi (online) olarak uygulanacaktır. Sınav salonları bilgisi ve sınav listeleri daha sonra Yabancı Diller Yüksekokulu web sayfasından duyurulacaktır.

                 

İngilizce Hazırlık Konuşma Sınavı: 25-26 Nisan 2023 (Salı ve Çarşamba)

Konuşma Sınavı Başlangıç: 10.00 (Zoom)

25 Nisan 2023 (Salı): A Kuru şubeleri

26 Nisan 2023 (Çarşamba): B ve C Kuru Şubeleri

İspanyolca Hazırlık Konuşma Sınavı: 26 Nisan 2023 (Çarşamba)

Konuşma Sınavı Başlangıç: 10.00 (Zoom)

Önemli Not: İngilizce ve İspanyolca Hazırlık 3. Ara Sınav Konuşma Sınavı oturumu 25-26 Nisan 2023 (Salı ve Çarşamba) tarihlerinde Zoom platformu üzerinden çevrimiçi (online) olarak uygulanacaktır. Konuşma Sınavı randevu saatleri daha sonra Yabancı Diller Yüksekokulu web sayfasından duyurulacaktır.

Sınav Hakkında Bilgi: İngilizce ve İspanyolca 3. Ara Sınav dinleme, okuma, yazma ve konuşma olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. Tüm sınıflar için dinleme ve okuma 24 Nisan 2023 Pazartesi günü yapılacak olan 1. ve 2 oturumlarda ölçülecektir. Yazma bölümü ise yine tüm sınıflar için aynı gün (24 Nisan 2023 Pazartesi) 3. oturum olarak uygulanacaktır. Konuşma sınavı, İngilizce A kuru şubeleri için 25 Nisan 2023 Salı, İngilizce B ve C kuru şubeleri ile İspanyolca Hazırlık sınıfı için 26 Nisan 2023 Çarşamba günü gerçekleştirilecektir.

Önemli Hatırlatmalar:

 1. Öğrencilerimizin belirtilen tarihlerde ve saatlerde online sınav salonlarında (yukarıda belirtilen online platformlarda) hazır bulunmaları gerekmektedir. Online sınav salonlarına ilişkin detaylar ve Konuşma Sınavı saatleri Yabancı Diller Yüksekokulu web sayfasından yayınlanacak olup öğrencilerimizin bu sayfayı sınav öncesinde düzenli olarak takip etmeleri gerekmektedir.
 1. Tüm oturumlarda kimlik kontrolü yapılacaktır. 1. 2. ve 3. oturumlarda sınav yoklamasına katılmayan öğrenci Google Classroom veya Turnitin üzerinden sınavını teslim etse dahi sınava GİRMEDİ olarak kabul edilecektir ve sınav sonucu geçersiz sayılacaktır.
 1. Sınav sırasında internet bağlantı sorunları ve/veya elektrik kesintisi durumlarına karşı gerekli önlemleri almanız beklenmektedir. Bunun için mümkün ise internet bağlantı hızı yüksek veya uygun yükseklikte bir masaüstü bilgisayar (PC) ve/veya şarjı dolu bir dizüstü bilgisayar ve/veya cep telefonu ile 3G, 4.5G bağlantısını hazır etmenizi tavsiye ederiz. Bu konuda tüm sorumluluk öğrenciye ait olacaktır.
 1. 3. Oturum Yazma sınavı için öğrencilerin Office Word programı kurulu ve bu programı çalıştıran bir cihazı (bilgisayar, tablet, akıllı telefon) hazır bulundurmaları gerekmektedir.

5. Sınavda görüntünüzün kalıcı olarak kesilmesi mazur görülmeyecektir. Bu sebeple:

  • 1. 2. ve 3. oturumlarda bilgisayar erişimine sahip olunmaması
  • Bilgisayar erişimi olsa da sürüm, işletim sistemi, program eksikliği,  kamera ayarları vb. sebeplerle başka bir sayfa/program açıldığında Zoom’daki görüntünün kesiliyor olması
  • Sınava tek bir telefon üzerinden bağlanılması

gibi durumlarda Google Classroom veya Yazma dosyasındayken görüntü kesileceğinden, bu şekilde bağlanacak öğrencilerin ikinci bir cihaz (telefon veya tablet) hazır bulundurması zorunludur. Bir cihaz Zoom’ a bağlanmak için kullanılırken, diğerinden Google Classroom üzerinden sınav çözülebilir veya Yazma kısmı yapılabilir.

 1. Yabancı Diller Yüksekokulu ilgili tarihlerde akademik takvim çerçevesinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu nedenle öğrencilerimizin sınav haftalarında başka planlamalar yapmasından kurumumuz sorumlu değildir. Tüm güncel duyurular için Yabancı Diller Yüksekokulu web sayfası ile Google Classroom genel okul grubu ve sınıf grupları düzenli olarak takip edilmelidir.

Yukarıda belirtilen 3. Ara Sınav planlaması, İstanbul Medeniyet Üniversitesi “2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Yeni Ders İşleme Usul ve Esasları” dikkate alınarak hazırlanmıştır.