YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

Tanıtım

Yüksekokulumuz, üniversitemizin lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim görecek olan yabancı dili yetersiz öğrencilerin hazırlık eğitimini üstlenmiştir. Bu amaçla ilk olarak Temel İngilizce Bölümü kurulmuştur. Bölümde 21 Türk, 4 yabancı uyruklu okutman görev yapmaktadır.

Uluslararası bir üniversite olmayı hedefleyen üniversitemiz yabancı uyruklu öğrencilere de bünyesinde eğitim vermekte olup bu öğrencilerin sayısını artırmayı amaçlamaktadır. Bu çerçevede bazı bölümlerimiz tamamen, bazı bölümlerimiz en az %30 İngilizce eğitim vermektedir. Bu bölümlere gelen ve İngilizcesi yetersiz olan öğrenciler Temel İngilizce Bölümümüzün verdiği İngilizce hazırlık derslerini almaktadırlar. Üniversitemiz, zaman içerisinde  farklı diller için de hazırlık sınıfları açmayı planlamaktadır.

İlk olarak 2012 yılında Maltepe'de bulunan kiralık binada öğretim faaliyetlerine başlayan Yabancı Diller Yüksekokulu, 2015 yılında tamamlanan Güney Kampüs yerleşkesindeki yeni yerine taşınmıştır. Halen A ve B bloklarda 16 derslik ve 2 dil laboratuarı ile aktif olarak hizmet vermektedir.